fot. Sławomir Krajewski

- Przy kawie o filmie -

Czwartkowy wieczór ma pachnieć kawą i uwodzić obietnicą przygody z dobrym filmem. Czegóż chcieć więcej? Hmm… Można jeszcze spotkać ciekawych ludzi! Zresztą chyba właśnie zaciekawienie człowiekiem jest jednym z najbardziej istotnych elementów dobrego kina. Ta ciekawość każe reżyserowi uchwycić w kadrze a to kawałek świata, a to rąbek duszy, by później móc skonfrontować swoją twórczą wrażliwość z apetytem filmożerców.

Po projekcji, w bardzo nieformalnej atmosferze, proponujemy spotkanie z zaproszonym gościem. Czasem będzie to ktoś bezpośrednio związany z kinem. Innym razem osoba, która przez swoją pracę, pasję lub doświadczenie ruszy z nami albo wręcz poprowadzi nas tropem podjętym przez autora obejrzanego filmu. Można zadawać pytania, można się sprzeczać. Niektóre filmy naprawdę potrafią podnieść temperaturę i rozbudzić emocje.

Oczywiście, w czwartkowy DKF-owy wieczór, można przyjść tylko na film i samemu zmierzyć się z przedstawionym w nim światem, ale czasem naprawdę dobrze jest „pogadać”, zwłaszcza przy kawie.